Silverline® Mus- og rottejager™ er:
Slik fungerer Silverline® MR80
Jageren sender ut en avansert ultralyd (A-Guard®) med tilpassede frekvenser og et varierende lydtrykk som skremmer, avskrekker og forstyrrer mus og rotter. Virker over et område på ca. 80 m2.
Elektromagnetisk pulsering (Electro Pulse®) kompletter ultralydens effekt, og reduserer risikoen for at gnagerne utnytter kabelføringer som gangveier.
Slik gjør du
Tips: for å få maksimal effekt av produktet bør det kombineres med annen bekjemping som f.eks. elektroniske feller eller slagfeller. Denne fremgangsmåten gjør at rotter og mus assosierer lyden og stedet med fare, som dermed reduserer risikoen for tilvenning.
1 stk. Mus- og rottejager™ 80/200
| Antall/pk. | 1 stk |
| Høyde | 119 mm |
| Bredde | 62.5 mm |
| Dybde | 68 mm |
| Pkn. størrelse | 17.5 x 11.5 x 8.2 cm |
| Pkn. vekt | 150 g |
| Ansvar | Miljöcenter AB |
| Kontakt | Kundekontakt |
| Varemerke | Silverline |
Enheten avgir avansert ultralyd (A-Guard®) med varierende frekvenser og lydtrykk som skremmer og forstyrrer mus og rotter. I tillegg sender den ut elektromagnetiske pulser (Electro Pulse®) som reduserer gnagernes mulighet til å bruke elektriske ledninger som løpeveier.
Produktet virker på et areal på cirka 80 m², avhengig av rommets utforming og møblering.
Nei. Ultralyden påvirker ikke mennesker eller vanlige husdyr. Unntaket er tamme gnagere som hamster og marsvin, som ikke bør oppholde seg i samme rom.
Ja. For best effekt bør enheten sitte i en veggkontakt der strømnettet er konstant belastet av annet utstyr, noe som forsterker den elektromagnetiske pulseringen.
Nei. Den varierte ultralyden er utformet slik at gnagere ikke skal kunne venne seg til den eller utvikle resistens.